„Бургас танцува“ от понеделник до петък – вижте програмата

|

 24 танцови състава от общините Бургас, Поморие и Средец ще се включат  в  тазгодишното издание на „Бургас танцува" ,което ще се проведе от 9 до 13 декември. 


Фестивалът  по традиция се провежда в средата на месец декември в рамките на пет дни пред сградата на Община Бургас, като всяка вечер е посветена на различен стил.


Събитието събира на едно място както професионални, така и аматьорски състави, обединени от любовта си към танца.


Единствен по рода си в България, фестивалът се радва на огромен интерес.


 


През първите си две издания във фестивала са се включили над 700 участници от 60 школи от общините Бургас, Поморие, Средец и Малко Търново.


Събитията са с начален час 18:00 часа пред Община Бургас, а при лоши метеорологични условия ще се провеждат в Дома на НХК с вход свободен.


Организатор на фестивала е община Бургас.


 



Програма


Български народни танци - понеделник (09.12.)

1.     Детски фолклорен танцов ансамбъл „Радост“ към Общински детски комплекс гр. Бургас

2.     ДЮТА „Искрици“ гр. Средец

3.     Фолклорно студио „Прибой“

4.     ДТС „Страшимировче“ при Основно училище „Антон Страшимиров“

5.     Танцов състав при ГПНЕ „Зорница“ и ДТА „Звездички“ към ОУ „Св. Климент Охридски“

6.     Танцов клуб „Чайка“ Поморие и Танцов клуб „Чайка“ Бургас

 

Хип – хоп и брейк танци – вторник (10.12.)

1.     Secret G

2.     Танцово Студио 29

3.     Танцова школа „D & G”

4.     Бляк Стайл Дюн

 

Латино, спортни, американски, салса и танго танци – сряда (11.12.)

1.     Клуб за спортни танци „Бургас 75“

2.     Танцово Студио 29

3.     Бургаско танго общество 




Зумба и модерен балет – четвъртък (12.12.)

1.     Танцова школа „Estrella”

2.     Танцова школа „Крис“

3.     Клуб „Зумба – Щери“

4.     Танцов клуб „Фрея“

5.     Танцова школа „D & G”

6.     Бляк Стайл Дюн

7.     Студио за танци и йога „Сътворение“

 

Български народни танци – петък (13.12.)

1.     Танцов клуб „Миладина“

2.     Фолклорен ансамбъл „Трите пъти“

3.     Фолклорен танцов ансамбъл „Никола Гинов“

4.     Детски фолклорен танцов ансамбъл „Лазур“ към ДНА гр. Бургас

5.     Студио за народни танци „Георгиев“

6.     Клуб по български народни танци „Чанове“


Коментари (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *