
Водещ на премиерата беше Елка Шен. За книгата говори писателят Деян Енев. Той изтъкна, че според него Николай Фенерски е избрал най-трудния писателски път, като дори го сравни с Достоевски. Според него силата на книгата „Апокалипсисът е дело лично” се крие в универсалните ценности, които авторът представя. „В неговото писане ще видите снимките от своето детство” – каза простичко Деян Енев и малко по-късно всички разбраха какво има предвид.
За това се погрижи актьорът Антоний Аргиров от Малък градски театър зад канала, който прочете два разказа на Николай Фенерски и успя още от първото изречение да ни потопи в света на книгата.
Авторът, макар да става все по-популярен, е изключително земна личност. В момента живее в Бургас и участва в създаването на предаването „Щаба на еволюцията” по TV7. Самият той избягва да говори за себе си публично, но една дама от гостите го нарече перла в българската журналистика и предрече изключително големи успехи в писателската му кариера.
За книгата си той казва, че съдържа автобиографични моменти, и че според него е забавна. Определението, което може би най-много й приляга – е откровена. Тази книга е от първата до последната страница човешка, с всичките предимства и недостатъци на тази характеристика. В нея има истории, в които се оглеждат моменти от собствения ни живот. Написана е така, че образите в нея да се закачат за съзнанието ни и дълго да не си тръгнат от там. Има и философия, и провокираща мисъл, и въпросителни – ако решите да ги търсите. Ако не, книгата е добър албум с картини.
С дебютния си сборник разкази Николай Фенерски хвърля лъч надежда, че все пак продължават да се издават нови български автори, които пишат интересно и остроумно и имат какво да кажат.
Десислава Гичева