София със свой Великденски фестивал

|
От 16 до 24 април „Пролетен Великденски фестивал” ще превърне градинката пред Народния театър в сцена за музикални и културни срещи. Събитието е част от културния календар на София.
По примера на другите европейски столици, които по традиция в дните около Великден организират за жителите си паради, фестивали и множество атракции, тази година и София ще се погрижи за празничното настроение на гражданите и гостите на столицата. От Лазаровден до Великден пространството около Народния театър през деня ще предложи забавления за най-малките посетители и родителите им като детски представления и арт работилници, в които всеки сам може да направи великденска украса за дома си.
За вечерите са предвидени музикални изпълнения на изградена за фестивала сцена. Наред със самодейните състави, участие ще вземат и солистите при ансамбъл „Филип Кутев“, Ваня Костова, група „Булгара“, както и звездите на БГ Радио със специален концерт на 23 април.
Участници във фестивала, които ще зарадват посетителите с празнични изненади, са водещи компании като „Пейндор“, „Пармалат“, Детски център „Приказка без край“, aрт работилницa “Арт Ленд“, „Шугърленд“, майсторките на великденски яйца от Етнографския музей на София, Велико Търново и Ихтиман, както и много други.
Официалното откриване на фестивала ще бъде на 16 април в 11.00 часа, когато кметът на София Йорданка Фандъкова ще поздрави столичани за предстоящите Великденски празници.


ВЕЛИКДЕНСКИ ФЕСТИВАЛ
16 - 24 април
ПРАЗНИЧНА ПРОГРАМА
 
СЪБОТА - 16 април - Лазаров ден

- 11.00 ч. - ОТКРИВАНЕ, Водещ – Венцислава Асенова

- от 11.10 ч. до 11.20 ч. Район „Панчарево”, с.Горни Лозен
Читалище „Светлина” – изпълнение на ритуала „Лазаруване” от деца в 6 клас.
Ръководител: Цветанка Сиракова

- от 11.20 ч. до 12.00 ч. Вокална група „Смехоранчета” Ръководител: Галя Куджеманова

- от 12.00 ч. до 13.00 ч. Фолклорна група „Хоро”
Изпълнение на фолклорни танци от различни региони.
Ръководители: Дария и Митко Михалкови

- от 17.00 ч. до 18.00 ч. Фолклорен танцов ансамбъл „Средец” към ОКИ „СРЕДЕЦ”, Ръководител: Марин Маринов

- от 18.00 ч. до 19.00 ч. Фолклорен танцов ансамбъл „Здравец” Ръководител: Георги Стоянов
 
НЕДЕЛЯ - 17 април - Цветница

- от 11.00 ч. до 12.00 ч. Район „Красно село”, участие на Детските градини от района – ОДЗ № 67, 99, 14, 124, 14, 136, 134 – букет от песни и танци .
Отговорници : Стефка Джагарова и Марияна Парнева

- от 12.00 ч. до 12.30 ч. Район „Подуяне”
1. Детски танцов фолклорен състав „Пендари”
2. Студио за модерен балет „Енержи”
3. Клуб за латино танци
Отговорник: Сашо Ангелов

- от 12.30 ч. до 13.00 ч. – Хумористично тематично великденско шоу на Любомир Фърков

- от 17.00 ч. до 19.00 ч. - Радостина Йовкова и приятели – солисти от Ансамбъл „Филип Кутев”
В празничния Великденски концерт ще участват:
1. Трио „РаНиНа”
2. Радостина Йовкова
3. Квартет „Деница”
4. Дует „Рукатка”
5. Хор към НФА „Филип Кутев”
6. Формация „Вечерница”
7. Трио „Нуша”
8. Драгомир Драганов
9. Група “X – R@Y”
10. Ваня Костова с Боян Михайлов
11. Група „Булгара”
 
ПОНЕДЕЛНИК – 18 април

- от 11.00 ч. до 11.30 ч. Район „Възраждане”, Читалище „Аура”
Деца изпълняват модерен балет, надиграване - кукли, вокална група.
Ръководител:Дени Евстатиева
- от 11.30 ч. до 12.00 ч. Район „Лозенец”
1. Изпълнение на детски песни от състав „Бон Бон” с художествен ръководител Рози Караславова
Отговорник: Магдалена Иванова
2. Балетна и танцова школа „Бисер” - пролетни танци.
Ръководител: Грозданка Ангелова

- от 12.00 ч. до 12.30 ч. Балет „Дива Денс” – спортни и нестандартни танци
Ръководител: Ангелина Сотирова

- от 17.00 ч. до 18.00 ч. Народно читалище „Св.св.Кирил и Методий”
1. Квартет „Втора младост”
2. Хор „Родна песен”
Отговорник: Митко Лазаров

- от 18.00 ч. до 18.30 ч. Район „Красна поляна”, читалище „Искра”
Фолклорен състав „Илинден”- Великденско фолклорно веселие.

- от 18.30 до 19 часа – Клуб за народни хора „Български огън”
Ръководител: Елена Бачева
 
ВТОРНИК – 19 април
- от 11.00 ч. до 12.00 ч. – Фолклорна формация „Фонтан”
„Разходка из България”- танци от различни региони на страната.
Ръководител: Ваня Пешкова

- от 12.00 ч. до 13.00 ч. с. Казичене, читалище „Христо Ботев”
Ръководител: Стефка Звезданова

Блок от 17.00 до 19.00 часа
- от 17.00 ч. до 19.00 ч. – ОКИ „СРЕДЕЦ”
1. Студио за модерен балет „Киви”
Отговорник: Радослав Радев
2.Клуб по карате и пантомима „Найя”
Отговорник: Димитър Левтеров
3. Клуб по спортни танци „Средец”
4.Театрално студио „Игра”
Ръководител: Симеон Симов
 
СРЯДА – 20 април

- от 11.00 ч. до 11.30 ч. Танцова школа „Модерато” към 20 ОУ „Тодор Минков и ОДЗ № 2 - „Звънче” при район Триадица - народни танци, вокална група „Пеещи звънчета” и балетна формация „Бони балет”
Отговорник: Милена Велинова

- от 11.30 ч. до 12.00 ч. Дует „Рукатка”
Изпълняват шопски, тракийски, северняшки, родопски и странджански песни
Отговорник: Елизабет Гошева

- от 12.00 ч. до 13.00 ч. – район „Витоша”
1.Театрално студио „Камбана”
2. Вокална група „Витошки камбанки”
3. Балет „Мистика”
Отговорник : Катя Казакова

- от 17.00 ч. до 18.00 ч. 144 СОУ „Народни будители”
Отговорник: Величка Николова

- от 18.00 ч. до 18.30 ч. Вокална студия „Дъга”
Отговорник: Снежана Полихронова

- от 18.30 ч. до 19.00 ч. Клуб за народни хора „Мераденс”
Отговорник: Мариян Василев
 
ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК - 21 април

Блок От 11.00 до 13.00 часа
- Кулинарна изложба

Блок от 17.00 до 19.00 часа
- от 18.00 ч. до 19.00 ч. Народно читалище „Искра”
Мандолинен оркестър „Прима Визионе”
 
РАЗПЕТИ ПЕТЪК - 22 април

- от 18.00 ч. до 19.00 ч. Камерна вокална формация „Елици” - НГДЕК
Изпълнение на старинни църковни песнопения и обработен фолклор.
Ръководител: Даниел Иванов
 

СЪБОТА – 23 април



- от 11.00 ч. до 11.30 ч. с. Бухово, Школа по танци „Фулденс”
Изпълнение на модерни танци
Отговорник : Ивайло Алексиев
- от 11.30 ч. до 12.00 ч. Район „Витоша”, вокална група „Чудните калинки”
Ръководител Елена Георгиева

- От 12.00 ч. до 13.00 ч. Район „Искър”
1. Читалище „Елин Пелин”, с. Бусманци – изпълняват народни песни,
2. Ансамбъл „Огнените” - шопски танц и ръченица
Отговорник: Сърменка Цветанова

- от 17.00 ч. до 18.00 ч. Читалище „Неофит Бозвели” - Детска Рок група „тегШоп"
Ръководител: Борис Самаринов

- от 18.00 ч. – Концерт на звезди от българската музикална сцена
1. Любо
2. Спенс и Сантра
3. Калин Вельов
4. Искрен Пецов
5. Лазар Кисьов
6. Поли Генова
С любезното съдействие на БГ Радио
 
НЕДЕЛЯ – 24 април
- от 12.00 ч. до 13.00 ч. Танцова формация с. Железница, район „Панчарево” – фолклорни танци
Отговорник : Галина Танева

- от 17.00 ч. до 17.30 ч. Танцов състав „ Макан” – фолклорни танци
Отговорник: Таня Хаджигенова

- от 17.30 ч. до 18.00 ч. Район „Триадица”
Поп изпълнители от Испанската гимназия 10 -11 клас.
Отговорник: Ани Гергинова

- от 18.30 ч. до 19.00 ч. Район „Младост”
Певческа група при читалище „Бъднина”- народни песни и танцов фолклорен състав
Отговорник: Павлина Керимидарова


Коментари (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *